+90 266 221 0707info@pusulakoleji.comÇayırhisar Mah. İzmir Yolu 4. Km Ordu Donatım Okulu Karşısı Altıeylül / BALIKESİR

12. Sınıflar için Tavsiyelerimiz

12. Sınıflar için Tavsiyelerimiz

Üniversiteye hazırlıktaki en önemli son adım olan 12. sınıfa geldiniz.Bu sene hem okul derslerini hem YKS hazırlık sürecini başarılı bir şekilde geçebilmek ilk hedefiniz olmalı.Peki ikisini birlikte nasıl yürütebiliriz? Öncelikle sizin için hazırladığımız yaz tatili programıyla yazı verimli bir hale getirebilirsiniz.12. sınıfın oldukça tempolu geçeceğini düşünürsek yazdan itibaren kendinizi bu sürece hazırlayabilir hem de konularınızın bir kısmını tamamlamış olabilirsiniz. Okulların açılmasıyla birlikte süreç başlamış olacak. İlk yapmanız gerekenler okulda tüm derslerde defter tutarak gerekli notları almanız, derslerden sonra ise unutmamak için bu notları tekrar etmenizdir.Gerekli konu çalışmaları ve soru çözümleriyle de çalışmanızı desteklemelisiniz.Unutmayın ki 12. sınıf konuları YKS için büyük önem arz ediyor, okul derslerine ne kadar çok ağırlık verirseniz büyük oranda konuları halletmiş olursunuz.Saatlerce ders çalışmaktan ziyade programlı ve verimli bir şekilde ders çalışmalısınız.Sizin için önerdiğimiz ders çalışma yöntemlerini okumanızı tavsiye ederiz.Çalışma sürecinde kendinize zaman ayırmayı ve rahatlamayı da ihmal etmeyin.Tüm öğrencilerimize başarılı bir yıl dilyoruz.

Nasıl verimli ders çalışabilirim?

-İlk olarak hedefinizi belirleyin.

-Planlı hareket edin.

-Zamanınızı verimli kullanmaya çalışın.

-Kendinize uygun,sade bir çalışma ortamı hazırlayın.

-Kendi anlayacağınız biçimde not tutun.

-En önemlisi belirli periyotlarla tekrar yapmayı unutmayın.

Neden Bir Hedef Belirlemeliyiz?

Bir yola çıkmadan önce ilk yapacağınız ne istediğinizi belirlemek ve kendinize bir amaç edinmek olmalı. Hedef belirlediğiniz takdirde içinde bulunduğunuz durumdan hedefe ulaşmak için harekete geçersiniz.

Planlı Olmak Bize Ne Kazandırır?

Yapmak istedikleriniz düzenli bir şekilde önünüzdedir. Hangi derse çalışacağınızı düşünmez ve vakit kaybetmezsiniz. Bu sayede dengeli bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

PUSULA EĞİTİM KURUMLARI

PUSULA DA EĞİTİM

İLETİŞİM

Çayırhisar Mah. İzmir Yolu 4. Km Ordu Donatım Okulu Karşısı Altıeylül / BALIKESİR
+90 266 221 0707
/
info@pusulakoleji.com